هیئت انتخاب بخش فیلم نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین، اسامی ۹۲ فیلم منتخب این بخش را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل ازستاد خبری جشنواره کودکآنلاین، بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره از کل ۱۱۲۱ اثر رسیده به جشنواره، ۴۸۲ فیلم کوتاه به جشنواره ارسال شد که بر اساس آرای هیئت انتخاب این بخش متشکل از: مجید برزگر، آرش رصافی، مجید شیخ انصاری، جعفر صانعیمقدم، بهتاش صناعیها، بیژن میرباقری و محمد نجاریان، ۹۲ فیلم زیر برای شرکت در این جشنواره انتخاب شدهاند.
برگزیدگان بخش فیلم کوتاه در مراسم پایانی جشنواره (بهار۹۸ ) معرفی خواهند شد.
اسامی فیلمهای منتخب به شرح زیر است:
- بالانس، کارگردان: برزان رستمی، تهیه کننده: برزان رستمی، ۳ دقیقه
- هستی من، کارگردان: کامران رضایی، تهیه کننده: سهیلا دادخواه، ۱۹ دقیقه
- دلقکها، کارگردان: مهدی یوسفعلی، تهیهکننده: مهدی یوسفعلی، ۲ دقیقه
- لالولولا، کارگردان: ایمان قائم مقامی، تهیه کننده: حسین یاراحمدی، ۳ دقیقه
- سرزمین شادی، کارگردان: رامین کرمی، تهیه کنندگان: رامین کرمی و محمد طاهری، ۱۱ دقیقه
- رویا دزدان، کارگردانان: رامین کرمی و علیرضا اخباری، تهیهکنندگان: رامین کرمی، علی اسدالهی، ۱۳ دقیقه
- شکاف، کارگردان: داود عباسی، تهیهکننده: داود عباسی، ۳ دقیقه
- رویای سرخ، کارگردان: شهریار پورسیدیان، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان ایران، ۲۲ دقیقه
- ترازو، کارگردان: امین رهبر، تهیهکننده: رامین رهبر، ۲ دقیقه
- شهر هزارکبوتر، کارگردانان: وریا نیکمنش، مریم هاشمنژاد، تهیهکنندگان: وریا نیک منش و علی ثابت نیا به نمایندگی از موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، ۱۷ دقیقه
- بهای خون، کارگردان: مرجان خسروی، تهیهکنندگان: فریدون نجفی، انجمن سینمای جوانان ایران، ۲۱ دقیقه
- سنگ های سپید، کارگردان: فاطمه حسنی، تهیهکننده: فاطمه حسنی، ۷ دقیقه
- آبی نیست، کارگردان: نوح امانی، تهیهکننده: نوح امانی، ۲دقیقه
- منو ببین، کارگردان: رضا مهرانفر، تهیهکننده: مریم صانعی، ۳ دقیقه،
- زنگ انشاء، کارگردان:میثاق بحرالعلومیان، تهیهکننده: میثاق بحرالعلومیان، ۱۵ دقیقه
- یک نمایش، کارگردان:محمد ارسلان، تهیهکننده: محمد ارسلان، ۱ دقیقه
- ترجمه افول، کارگردان: جواد عبدالهزاده، تهیهکننده: جواد عبدالهزاده، ۱۳ دقیقه
- زحل، کارگردان: نسرین محمدپور، تهیهکنندگان: نسرین محمدپور، انجمن سینمای جوانان ایران، ۸ دقیقه
- طلای کثیف، کارگردان: سیدمرتضی احمدی، تهیهکننده: شهرداری اصفهان، ۱۱دقیقه
- دیدی و بودی یه روز ابری، کارگردانان: سجاد حضرت قلیزاده، مونا عبداله شاهی، احسان توسلیزاده، تهیهکنندگان: احسان توسلیزاده، حبیب ابوقداره، ۸ دقیقه
- کام سرد، کارگردان: مجید برهانی، تهیهکننده: مجید برهانی، ۲ دقیقه
- پناه، کارگردان: ابوالفضل حسینیپور، تهیهکننده: عفت موسوی، ۱۵ دقیقه
- ورهرام، کارگردان: مهدی کامرانیراد، تهیهکننده: مهدی کامرانیراد، ۷ دقیقه
- نور، سایه، زندگی، کارگردان: شهریار پورسیدیان، تهیهکننده: شهریار پورسیدیان، ۲۰ دقیقه
- کلیپ بره، گرگ، چوپان، کارگردان: ناهید صمدی امین، تهیهکننده: ناهید صمدی امین، ۳ دقیقه
- موزه۲، کارگردان: نادر یغماییان، تهیهکننده: بهروز یغماییان، ۱۸ دقیقه
- پند پارسی، کارگردان: رسول شیری، تهیه کننده: رسول شیری، ۱۰ دقیقه
- مثل نامه، کارگردان: مهدی کیانی انبوهی، تهیهکننده: رضا تقدسی، ۱۴ دقیقه
- صدای پای نوروز، کارگردان: سیمین تجوید، تهیهکننده: سیمین تجوید، ۱۲ دقیقه
- روبی و جوجه ها، کارگردانان: بابک و بهبود نکویی، تهیهکنندگان: بابک و بهبود نکویی، ۷ دقیقه
- نظر شماچیه؟، کارگردان: محمدرضا عابدی، تهیهکننده: محمدرضا عابدی، ۵ دقیقه
- رستوران جنگل، کارگردان: محمدرضا حنفی، تهیهکننده: محمد رضا حنفی، ۱۴ دقیقه
- خالخالی، کارگردان: امینه فروغی، تهیهکننده: امینه فروغی، ۹ دقیقه
- نقاش کوچولو، کارگردان: بابک نظری، تهیهکننده: بابک نظری، ۸ دقیقه
- کوچولوهای کنجکاو، کارگردان: آتنا مسلمی، تهیهکننده: آتنا مسلمی، ۷ دقیقه
- اینجوری بهتره، کارگردان: شیوا ممتحن، تهیهکننده: سیما ممتحن، ۷ دقیقه
- قصه های ریرا، کارگردان: بابک نظری، تهیهکننده: بابک نظری، ۷ دقیقه
- جوانمردان، کارگردان: علی احمدی، تهیهکننده: خانم الهام، ۲۰ دقیقه
- راهی به هر جهت، کارگردان: مسعود کارگر، تهیهکننده: سیدجمال عود سیمین، ۲۳ دقیقه
- من و داداشی، کارگردان: آرش مینایی، تهیهکننده: آرش مینایی، ۷ دقیقه
- منم اینجام، کارگردان:امیر عامل، تهیهکننده: امیر عامل، ۷ دقیقه
- کلیپ موزیکال چوپان دو دوست سیاه و سفید، کارگردان: ناهید صمدی امین، تهیهکننده: ناهید صمدی امین، ۴ دقیقه
- سیخونک(مجموعه)، کارگردان: عبدالامیر سبیعی، تهیهکننده: مرکز هنرهای رقومی بسیج، ۴ دقیقه
- پالیزار، کارگردان: امیرحسین رحیمزاده، تهیهکننده: انجمن سینمای جوانان کاشان، ۵ دقیقه
- گلهای چوبی، کارگردان:ریحانه کاوش، تهیهکننده:علی رئیس، ۳ دقیقه
- بامداد، کارگردان: ریحانه کاوش، تهیه کننده: علی رئیس، ۱ دقیقه
- پروانه و پری، کارگردانان: حمیدرضا بیات شیما زارع رفیع، تهیهکننده: وحید جهانمیرینژاد، ۱۷ دقیقه
- آفتاب، کارگردان:ریحانه کاوش، تهیهکننده: علی رئیس، ۲ دقیقه
- کسی دیگر، کارگردان: محمد بهشتیراد، تهیهکننده: محمد بهشتیراد، ۷ دقیقه
- گوشواره، کارگردان: فاطمه صادقی، تهیهکننده: انجمن سینمای جوانان شهرکرد، ۳ دقیقه
- به هیچکس نگو کجایی، کارگردان: شهریار مرادی، تهیهکننده: شهریار مرادی، ۹ دقیقه
- پَر، کارگردانان: هادی امیری و رها فرجی، تهیهکنندگان: هادی امیری و رها فرجی، ۲ دقیقه
- جنگل دامون، کارگردانان: هادی امیری و رها فرجی، تهیهکنندگان: هادی امیری و رها فرجی ۴ دقیقه
- عصر وارونه، کارگردانان: هادی امیری و رها فرجی، تهیهکنندگان: هادی امیری و مریم خوشاقبال، ۴ دقیقه
- درخت پرتقالی، کارگردان: امیر هوشنگ معین، تهیهکنندگان: امیر هوشنگ معین، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ۶ دقیقه
- گرگم و گله میبرم، کارگردان:امیر هوشنگ معین، تهیهکننده: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ۷ دقیقه
- نامه، کارگردانان:عطا مجابی، امید وحیدی، تهیهکنندگان: گلاندام صفری عطا مجابی، ۲ دقیقه
- باران آهسته میبارد، کارگردان: سعید نجاتی، تهیهکننده: انجمن سینمای جوانان، ۱۴ دقیقه
- چسب، کارگردان: عطا مجابی، تهیهکننده: گل اندام صفری، ۳ دقیقه
- تشریح، کارگردان: سیاوش شهابی، تهیهکننده: سیاوش شهابی، ۲۰ دقیقه
- تکلیف، کارگردان: علی خوشدونی فراهانی، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان، ۲۰دقیقه، ۶۲-
- اس، کارگردان: حامد اصلانی، تهیه کننده: بهنام سنایی، ۱۶ دقیقه
- امیرعلی، کارگردان:شیوا قنبریان، تهیهکننده: شیوا قنبریان، ۲۰ دقیقه
- کچ، کارگردان: مهرداد حسنی، تهیهکننده: انجمن سینمای جوانان، ۱۴ دقیقه
- مشق شیدا، کارگردان: مهرداد حسنی، تهیهکننده: انجمن سینمای جوانان، ۱۰ دقیقه
- محراب آرامش، کارگردان: زیبا ارژنگ، تهیهکننده: زیبا ارژنگ، ۱ دقیقه
- سه روک، کارگردان: ژیوار فرج زاده، تهیهکننده: ژیوار فرج زاده، ۴ دقیقه
- بیگودی، کارگردان: آرش مشورت، تهیهکننده: آرش مشورت، ۱۴ دقیقه
- سوپ، کارگردان: فردین انصاری، تهیهکننده: فردین انصاری، ۶ دقیقه
- گسل، کارگردان: سهیل امیر شریفی، تهیه کننده: سهیل امیر شریفی، ۱۵ دقیقه
- هدیه، کارگردان: سحر ستوده، تهیه کننده: اشکان اشکانی، رسانه نقطه سفید، ۱۵ دقیقه
- مارلون، کارگردان: درناز حاجیها، تهیهکننده: درناز حاجیها، ۱۳ دقیقه
- بچه خور، کارگردان: محمد کارت، تهیهکننده: سیدمازیار هاشمی و هنر ایده بنیان، ۱۸ دقیقه
- دریای تلخ، کارگردان: فاطمه احمدی، تهیهکننده: فاطمه احمدی، ۱۴ دقیقه
- عکسی که کامل شد، کارگردان: امید مدحج، تهیهکننده: امید مدحج، ۱ دقیقه
- گوش سیاه، کارگردان: بهزاد آزادی، تهیهکننده:مهدخت مولایی و ماتریس، ۱۵ دقیقه
- هانیه، کارگردان: مهدی شاهسواری، تهیهکننده: مهدی شاهسواری، ۱ دقیقه
- برای مثال، کارگردان: محسن هادی، تهیهکننده: سجاد قافله باشی، ۱ دقیقه
- پناه، کارگردان: ابوذر حیدری، تهیهکننده: ابوذر حیدری، ۱ دقیقه
- آقای کارگردان، کارگردان: علی عرفان فرهادی، تهیهکننده: علی عرفان فرهادی، ۱ دقیقه
- امتحان، کارگردان: محمد قاسمپور، تهیهکننده: محمد قاسمپور، ۱ دقیقه
- باتک، کارگردان: مهدی ماهان، تهیهکننده: مهدی ماهان، ۱ دقیقه
- از پدر به پسر، کارگردانان: محمدحسن فلاح و مهدی افضلزاده، تهیهکنندگان: محمد حسن فلاح و مهدی افضل زاده، ۲ دقیقه
- به خانواده بر میگردیم، کارگردانان: محمدحسن فلاح و مهدی افضلزاده، تهیهکنندگان: محمد حسن فلاح و مهدی افضل زاده، ۱ دقیقه
- پازل، کارگردان: علی غرقی، تهیهکننده: علی غرقی، ۱ دقیقه
- پسر دریا، کارگردان: عباس جلالی یکتا، تهیهکننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ۱۰ دقیقه
- مد، کارگردان: حامد گلشاهی، تهیهکننده: حامد گلشاهی، ۱۴ دقیقه
- گاو آمریکایی، کارگردان:فاطمه طوسی، تهیهکننده: فاطمه طوسی، انجمن سینمای جوانان ایران، ۱۳ دقیقه
- بین ما، کارگردان: مرتضی خانجانی، تهیهکننده: شهرداری اصفهان، ۲۱ دقیقه
- آریو والیبال، کارگردان:محمد بخشی، تهیهکننده: محمد بخشی، ۱۴ دقیقه
- داستان فیکا و فیدان، کارگردان:دلاور دوستانیان، تهیهکننده: دلاور دوستانیان، ۲۷ دقیقه
- کوچههای رنگی، کارگردان: توفیق امانی، تهیهکننده: توفیق امانی، ۱ دقیقه
نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایدههای برتر، مشارکت در تولید ایدهها و انتخاب تولیدات برتر برگزار میشود و مراسم پایانی جشنواره، اواخر خرداد سال ۹۸ برگزار خواهد شد.