تعداد بازدید : 132 - تاریخ خبر : سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 - 13:39  

سه جایزه برای سه فیلم ایرانی از جشنواره ونیز

فیلم های کوتاه «دیگری» ساخته سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی، «تشدید» اثر شیرین صبور و «نامه به مادرم» ساخته امین ماهر جوایزی را از جشنواره بین فرهنگی ونیز دریافت کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره بین فرهنگی ونیز Venice Intercultural، جایزه بهترین فیلم کوتاه بدون دیالوگ را به فیلم کوتاه «دیگری» به‌کارگردانی سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی، جایزه مستند با موضوع زن را به فیلم کوتاه «تشدید» ساخته شیرین صبور و جایزه بهترین مستند با موضوع حقوق بشر را به فیلم کوتاه «نامه به مادرم» ساخته امین ماهر، اهدا کرد.

جشنواره بین فرهنگی ونیز Venice Intercultural، بر این پایه که هر کشوری فرهنگ، هویت و جهان‌بینی خاص خود را دارد و این اختلاف گنجینه‌ای باارزش در تجربیات زیستی نوع بشر به حساب می‌آید، اولین دوره خود را در ونیز، شهر با قدمت، زیبایی و ارزش‌های هزار ساله، برگزار می‌کند. این جشنواره آثاری دارای جنبه‌های فرهنگی محلی و ملی را برای دستیابی به مفهوم بین فرهنگی و غنی‌سازی متقابل ارزش‌ها، آداب و رسوم و سنت‌ها، فراتر از همزیستی ساده، از سراسر جهان می‌پذیرد. فیلم‎هایی با موضوعاتی از قبیل روابط بین زنان و مردان، تحصیلات، نوجوانی، پیری، بیماری، همبستگی، خشونت، دوستی، رابطه با طبیعت یا سایر موضوعات گسترده مانند اینها که قطعا جنبه‌های مهمی از تعلق فرهنگی فیلم‌ساز را در بر دارند، مورد توجه برگزارکنندگان این جشنواره است و برآن است تا با ایجاد بستری پرتحرک و پویا، افق‌های تازه‌ای را بازکرده و به راه خود ادامه دهد.

به دلیل همه‌گیری کروناویروس، فیلم‌های برگزیده جشنواره در ونیز در یک سینمای روباز و با تدابیر بهداشتی در تاریخ 29 می 2020، برای عموم مردم نمایش داده خواهد شد. این اکران به صورت نمادین در یک قلعه متروکه تاریخی روی خواهد داد.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان