تعداد بازدید : 175 - تاریخ خبر : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 12:47  

«زحل» در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه یونان

 

فیلم کوتاه «زحل» اثر نسرین محمدپور در جشنواره فیلم کوتاه Positively Different یونان به جمع آثار نهایی راه یافت.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «زحل» به‌کارگردانی نسرین محمدپور در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Positively Different یونان، از بین 3086 فیلم کوتاه ارسالی به جمع 45 اثر نهایی راه یافته و با فیلم‌هایی از بلژیک، ایتالیا، انگلستان، آلمان، رومانی، آمریکا، آفریقای جنوبی و مجارستان به رقابت می‌پردازد.

«زحل» که روایت‌گر زندگی دختر بچه‌ای افغان است که در معرض ازدواج زودهنگام قرار گرفته است، در روز دوم جشنواره و در بخشی با عنوان «تجربه ستم»، روی پرده خواهد رفت.

جشنواره Positively Different به تفاوت‌های اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد و هدف از آن ایجاد فضایی برای بیان داستان‌های پنهان است؛ داستان شخصیت‌ها، افراد و جوامعی که به دلایل فرهنگی با ناهنجاری‌های اجتماعی روبه‌رو هستند. این جشنواره به‌دنبال فراخواندن خلاقیتی است تا بتوان از خلال آن  جهان را از خلال لنزهای «دیگری» دید. همچنین مجموعه‌ای از برنامه‌های جانبی از جمله کنسرت‌ها و پرفورمنس‌ها و بخش جنبی آثار تجربه‌گرا را نیز شامل است.

گفتنی است نسرین محمد پور با فیلم کوتاه «زحل» پیش‌ از این نیز، نامزد بهترین کارگردانی سومین جشنواره فیلم سلامت، تقدیر بهترین کارگردانی از چهل‌وهشتمین جشنواره فیلم رشد، نامزد بهترین کارگردانی و بهترین تصویربرداری از هشتمین جشنوارۀ فرهنگی-هنری فیلم کوتاه و عکس دانشجویان سراسر کشور، جایزه بهترین فیلم‌نامه از شصت‎ودومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران «شبدیز»، منتخب جشنواره فیلم کودک آنلاین، نامزد بهترین صدابرداری و صداگذاری جشنواره فیلم دانشجویی «نهال» و منتخب جشنواره «حسنات» در بخش فیلم‌نامه، را در کارنامه خود دارد.

سایر عوامل این فیلم کوتاه عبارت‌اند از: نویسنده: نسرین محمدپور، تدوین: پویان شعله‌ور و  احمد صراف‌یزد، صدابردار: جمال دهقان، صداگذار: محمدحسین قورچیان، تصویربردار: رامین راستجو، اتانالوژ : سامان وفایی، تهیه‌کننده: نسرین محمدپور و انجمن سینما جوانان ایران.

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Positively Different، 13 تا 15 فوریه 2020 در شهر آتن برگزار می‌شود.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان