تعداد بازدید : 144 - تاریخ خبر : یکشنبه 22 تیر 1399 - 10:02  

برگزاری کارگاه فیلم‌سازی در بندری انزلی

کارگاه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان  بندرانزلی  با حضور سعید نجاتی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، کارگاه کارگردانی سعید نجاتی فیلم‌ساز و مدرس انجمن سینمای جوانان ایران سه شنبه و چهارشنه در محل انجمن سینمای جوانان انزلی با حضور علاقه‌مندان به سینمای این شهر و هنرجویان میهمان از شهرهای دیگر برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه با توجه به نیاز هنرجویان درباره موضوعاتی چون شناخت از مسائل روز فیلم کوتاه و همچنین استفاده بهینه از فضای بومی برای تولید فیلم صحبت شد.

 سعید نجاتی در بخش‌هایی از کارگاه کاردانی درباره ایده‌های فیلم کوتاه و ساختارهای جدید آن به گفت و شنود با هنرجویان پرداخت و سپس به بررسی دکوپاژ و معنای آن و همچنین چرایی دکوپاژ اشاره کرد.

وی همچنین درباره میزانسن، تعریف آن و چرایی حرکت دوربین و بازیگران و همچنین علت توقف بازیگران در صحنه‌های دیالوگ محور که بازیگران در آن حرکت داشتند توضیحاتی را ارائه کرد.

در بخش عملی از هنرجویان خواسته شد در یک برداشت ثابت و با حضور سه بازیگر میزانسنی طراحی کنند که در آن با حرکت بازیگران انواع نما؛ اورشولدر و میزانسن خطی و مثلثی نمایان باشد.

درپایان این کارگاه به هنرجویان گواهی شرکت در کارگاه با حضور زهره زمانی مدیر انجمن سینمای جوان انزلی اعطا شد، یکی از نکات قابل توجه این کارگاه، حضور هنرجویانی از شهرستان‌های رشت، تالش و لاهیجان بود.

 

 

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان