تعداد بازدید : 59 - تاریخ خبر : دوشنبه 9 تیر 1399 - 16:00  

«چرت و پرت» بهترین انیمیشن فستیوال بین‌المللی فیلم هند شد

استاپ موشین «چرت و پرت»  قسمت «در خانه بمانید»  به کارگردانی رامین ملا‌محمدی موفق به کسب کسب جایزه  بهترین کارگردانی و عنوان  انیمیشن برترجشنواره بین‌المللی فیلم کووید ۱۹ هند شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، استاپ موشین «چرت و پرت»  قسمت «در خانه بمانید»  به کارگردانی رامین ملامحمدی، نویسندگی عباسعلی اسکتی و تهیه‌کنندگی رضا پورزارعی، جوایز بهترین کارگردانی برترین انیمیش نخستین دوره  جشنواره بین‌المللی فیلم کووید ۱۹ هند را از آن خود کرد.

لازم به ذکر است که «چرت و پرت» از برگزیده‌های پویش فیلم‌سازی با موضوع مقابله با کرونا که به همت انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد بوده است.

نخستین دوره  جشنواره بین‌المللی فیلم کووید ۱۹ هند  به‌صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد و در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند.

هدف از برگزاری این جشنواره تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم‌سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آن‌ها در مواجهه با مقوله ویروس کرونا است.

مارین بورگو از فرانسه، مانی رام ازهند، قدرت‌اله تقوی از افغانستان و ریچارد از کنگو داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

گفتنی است لوح‌های سپاس  افتخار رامین ملاحمدی کارگردان و رضا پورزارعی تهیه کننده استاپ موشین «چرت و پرت» در این جشنواره، توسط ماهشوار رائو  مدیر جشنواره مذکور، به مینا هادیان معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا گردید.

مجموعه استاپ موشین های «چرت و پرت» از ابتدای اسفند 98 با شیوع ویروس کووید ۱۹ تا کنون در ده  قسمت یک تا چهار دقیقه‌ای در قالب طنز، و موضوعات اجتماعی تولید شده و قسمت‌های دیگر آن در حال ساخت است و قسمت «در خانه بمانید» داستان سیزده بدر کرونایی یک خانواده است.

لازم به ذکر است که  در این پروژه مریم تابع  طراح لباس و سعید رستگار: مدیر تولید حضور داشتند.

نخستین دوره  جشنواره بین‌المللی فیلم کووید ۱۹ هند 25 می تا 3 ژوئن برگزار شد.


نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان