تعداد بازدید : 347 - تاریخ خبر : دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 15:43  

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می کند؛جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «یک دقیقه قرنطینه»

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موبایلی با موضوع «یک دقیقه قرنطینه» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با همراهی جمعی از هنرمندان و سینماگران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به نقل از روابط عمومی برج میلاد، این جشنواره با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات مردم جهان در طول دوران قرنطینه برای مبارزه با ویروس کووید 19، راه اندازی شده است تا از قاب دوربین‌های خود، تجربه‌های شیرین، تلخ، دلتنگی، بیکاری، شادی و امید و حتی مرگ را به تصویر بکشند. در متن فراخوان این جشنواره آمده است: «در تاریخ معاصر هیچ گاه بشر این چنین تجربه ی فراگیری را لمس نکرده بود که ترس‌های مشترکی را، محبوس در خانه هایشان تجربه کنند، بی‌شک این تجربه نقطه آغازین دیگری برای همه انسان‌هاست برای ادامه زندگی، به همین دلیل بر آن شدیم تا با ترتیب دادن جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موبایلی تحت عنوان یک دقیقه قرنطینه، بتوانیم خلاقیت عمومی را درکمبود امکانات و عدم دسترسی به ابزار و تجهیزات حرفه‌ای، محک زده و از کمترین، بهترین بسازیم».

جشنواره فیلم‌های موبایلی «یک دقیقه قرنطینه» در موضوعات مختلفی تعریف شده است که شامل :

* قرنطینه/ زندگی/ عشق/ دین.

*قرنطینه/ خانواده/ کودکان/ کمک به فقرا/ کمک به دیگران.

*قرنطینه/ روان/ خشونت خانگی/ تجربه تنهایی/ خودپیدایی.

*قرنطینه / بیماری های خاص/ سالمندان .

* بخش ویژه/ بی قرنطینه‌ها.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش حرفه‌ای و آماتور در دو بخش داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره به نشانی : http://miladtower.tehran.ir و یا به پیج اینستاگرام اختصاص یافته این جشنواره به آدرس  @One_minute_Quarantine و کانال تلگرامی https://t.me/One_minute_Qurantine ارسال کنند.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از تاریخ20اردیبهشت الی 20 خرداد ماه به دبیرخانه جشنواره مستقر در برج میلاد تهران ارسال کنند.

آثار رسیده از سوی حسین شوندی، ثریا تیموری و مریم ادیبی بازبینی و سپس توسط هیئت داوران شامل رضا بنفشه‌خواه، سعید سلطانی، وحید موساییان، غلامحسین شاه‌علی، سیروس کهوری‌نژاد، آزیتاموگویی و  ساغر خواجه‌امیری مورد قضاوت نهایی قرار می‌گیرد.

جوائز:

 در بخش آماتور: سه نفر نخست هر کدام هشت میلیون ریال. سه نفر دوم هر کدام شش میلیون ریال. سه نفر سوم هر کدام پنج میلیون ریال .

در بخش حرفه‌ای: سه نفر نخست هر کدام بیست میلیون ریال. سه نفر دوم هر کدام ده میلیون ریال. سه نفر سوم هر کدام هفت میلیون ریال .

بخش بین‌الملل: دو نفر نخست هر کدام چهارصد دلار .

دو نفردوم هر کدام سیصد دلار .

دو نفر سوم هر کدام دویست و پنجاه دلار.

این جشنواره با همیاری موسسه فرهنگی هنری خوش نگار برگزار می‌شود.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان