تعداد بازدید : 182 - تاریخ خبر : یکشنبه 20 بهمن 1398 - 10:41  

برگزاری کارگاه فیلمنامه‌نویسی در برازجان

کارگاه فیلمنامه‌نویسی تحت عنوان «خودنویس»در برازجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران،  دفتر برازجان، در راستای توسعه فعالیت‌های سینمایی، نگارش فیلمنامه‌هایی با مضامین فرهنگی، تاریخی و همچنین  ایجاد فضایی به منظور  شناسایی و  ترغیب هنرجویان و علاقه‌مندان به نویسندگی، سلسله کارگاه‌های فیلمنامه نویسی خود را با عنوان «خودنویس» برگزار می‌کند.

در ابتدای دور جدید این کارگاه‌ها، سرپرست انجمن سینمای جوانان برازجان به معرفی انواع دوره‌های فیلمنامه نویسی انجمن سینمای جوانان پرداخت، و همچنین تفاوت‌هایی که در نحوه برگزاری کلاس‌ها به‌صورت کارگاه، دوره های تکدرس و فیلمسازی وجود دارد را با علاقه‌مندان حاضر در کارگاه به اشتراک گذاشت.

سپس درادامه این کارگاه واقعیت، تخیل، خاطره سازی و نوآوری در قصه گویی برای فیلمنامه و داستان مورد بحث قرار گرفت. همچنین تفاو ت‌های داستان و فیلمنامه از جمله تفکیک توصیف،  دیالوگ، احساس و کنش در فیلمنامه بررسی گردید. در پایان، پس از پخش فیلم کوتاه «ساندویچ» اثر میشل هانکه، فیلمنامه این اثر توسط هنرجویان بازنویسی شد.

کارگاه‌های فیلمنامه نویسی «خودنویس» در انجمن سینمای جوان برازجان، با هدف خوانش فیلمنامه‌های برتر، نقد و بازنویسی آثار و فیلمنامه‌های شرکت کنندگان و حمایت از استعدادهای برتر، سه شنبه‌های هر هفته میزبان علاقه‌مندان و هنرمندان است.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان