تعداد بازدید : 927 - تاریخ خبر : یکشنبه 6 بهمن 1398 - 16:50  

برترین‌های «سروناز» معرفی شدند

شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز» با معرفی برترین‌ها در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما وادبیات، شامگاه یکشنبه ششم بهمن‌ماه با حضور سیدصادق موسوی مدیرعامل و جمعی از مدیران انجمن سینمای جوانان ایران، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان فارس، مدیران فرهنگی ومسئولان  این استان و همچنین جمع کثیری از هنرمندان در پردیس سینمایی هنرشهر آفتاب شیراز برگزار شد و نفرات برتردر بخش‌های فیلم، فیلمنامه و عکس معرفی شدند.

بر پایه این گزارش نفرات برگزیده به تفکیک هر بخش به شرح زیر اعلام شد:

 

الف) بخش فیلم

بهترین پژوهش در فیلم مستند

از میان 3  کاندیدا:

-  محمدعلی یزدان پرست برای فیلم "خانه سنگی"

- احسان بلندنظر برای فیلم "اجاق"

- حجت حیدری برای فیلم " خانه‌اش ابریست "

لوح افتخار و مبلغ  25.000.000 ریال مشترکاً به احسان بلندنظر برای فیلم "اجاق" از شیراز و محمدعلی یزدان‌پرست برای فیلم "خانه سنگی" از اراک اهدا شد.

 

در بخش فیلمنامه

از میان 7  کاندیدا:

-  محمدرضا تفرشی و محسن مهری دروی برای فیلم "نوازنده"

- محمدعلی حسینی و حسین فلاح‌آبادی برای فیلم "جایی در میان گاوها"
- معصومه عسکری برای فیلم "نرگس"

- نرگس نره‌ای برای فیلم "بخ تک"

-  مهدی نوری برای فیلم "نوراجان"
- عادل تبریزی برای فیلم "ضد ضربه"
- حسین دوماری و پدرام پورامیری برای فیلم "سرلاک"
- حمید طاهری و شیوا قنبریان برای فیلم "امیرعلی"

لوح افتخار و مبلغ  25.000.000 ریال به شیوا قنبریان و حمید طاهری برای فیلم "امیرعلی" از شیراز تعلق گرفت.

 

در بخش فیلمبرداری

از میان   5   کاندیدا:

- ارمان فیاض برای فیلم "ضدضربه"

- مهدی ایل بیگی برای فیلم "نوازنده"

- رسول همتی برای فیلم "تله"

- صادق داوری برای فیلم "سرلاک"

-  حجت طاهری و عبدالخالق طاهری برای  فیلم "خانه‌اش ابریست"

لوح تقدیر و مبلغ  10.000.000 ریال به مهدی ایل‌بیگی برای فیلم "نوازنده" از کرج اختصاص یافت و همچنین لوح افتخار و مبلغ  25.000.000 ریال به رسول همتی برای فیلم "تله" از اصفهان اهدا شد.

 

در بخش تدوین

از میان  5 کاندیدا:

- پویان شعله‌ور برای فیلم "گربه خیس"

- محمدعلی حسینی و حسین فلاح‌آبادی برای فیلم "جایی در میان گاوها"

- عماد خدابخش و سعید نجاتی برای فیلم "سرلاک"

- شاهین سپهری برای فیلم "تله"

- حجت طاهری برای فیلم "خانه‌اش ابریست"

لوح افتخار و مبلغ  25.000.000 ریال به عماد خدابخش و سعید نجاتی برای فیلم "سرلاک" از رفسنجان تعلق گرفت.

 

در بخش صدا

از میان   6  کاندیدا:

- سعید بجنوردی و بامداد افشار برای فیلم "گربه خیس"

- مجید نجاتی برای فیلم " جایی در میان گاوها "

- اسماعیل کمالی روستا و حامد حسین زاده برای فیلم "تله"

- بهزاد مهدی زاده برای فیلم "ضدضربه"

- بهروز شهامت برای فیلم "پاپیتال"

- مهدی تنگستانی برای فیلم "تراگودیا"

لوح افتخار و مبلغ  25.000.000 ریال به مهدی تنگستانی برای فیلم "تراگودیا" از شیراز اختصاص یافت.

 

در بخش بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی

از میان 3 کاندیدا:

- کاوه سیستانی  برای فیلم "نفت و خون"

- نرگس ذاکری برای فیلم "پاپیتال"

- راضیه محمدی برای فیلم "پرنده کاغذی"

تندیس جشنواره و مبلغ  30.000.000 ریال مشترکاً به راضیه محمدی برای فیلم "پرنده کاغذی" از شیراز و نرگس ذاکری برای فیلم "پاپیتال" از کرج اهدا شد.

 

دربخش بهترین کارگردانی فیلم مستند

از میان  3 کاندیدا:

- محمدعلی یزدان‌پرست برای فیلم "خانه سنگی"

- حجت طاهری برای فیلم "خانه‌اش ابریست"

- مازیار کاظمی برای فیلم "آقای خیابان"

تندیس جشنواره و مبلغ 30.000.000 ریال به حجت طاهری برای فیلم "خانه‌اش ابریست" از شیراز اهدا شد.

 

در بخش بهترین  کارگردانی فیلم تجربی

از میان  3  کاندیدا:

- مهدی تنگستانی برای فیلم "تراگودیا"

- محبوبه کلایی برای فیلم "سراب"

-  محمدرضا اعتقادی برای فیلم "فراتر از دید بشر"

تندیس جشنواره و مبلغ 30.000.000 ریال  به محبوبه کلایی برای فیلم "سراب" از قم  تعلق گرفت.

 

در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی

از میان  6  کاندیدا:

- محسن مهری دروی برای فیلم "نوازنده"

- عادل تبریزی برای فیلم "ضدضربه"

- شیوا قنبریان برای فیلم "امیرعلی"

- مهرداد حسنی برای فیلم "سرلاک"

- معصومه قوامی برای فیلم "رویا پناهگاه"

- نرگس نره‌ای برای فیلم "بخ تک "

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به نرگس نره‌ای برای فیلم "بخ تک" از اصفهان اهدا شد و تندیس جشنواره و مبلغ  35.000.000 ریال به محسن مهری دروی برای فیلم "نوازنده" از کرج اختصاص یافت.

 

در بخش بهترین استعداد جوان

لوح افتخار و مبلغ  20.000.000 ریال به حدیث جاهدپری برای فیلم داستانی "پلات" از شیراز تعلق گرفت.

 

جایزه بزرگ جشنواره

از میان کاندیداهای زیر:

- محمدحسن مرتضوی برای فیلم "نوازنده"

- سعید نجاتی و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رفسنجان برای فیلم "سرلاک"

- عادل تبریزی، میلاد طاری و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر مشهد برای فیلم "ضدضربه"

- حجت طاهری و عبدالخالق طاهری برای فیلم "خانه‌اش ابریست"

- شیرین اخلاصی برای فیلم "تله"

تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000  ریال اهدا شده است به شیرین اخلاصی برای فیلم "تله" از اصفهان اهدا شد.

 

جایزه بخش سینما و ادبیات (اقتباسی)

لوح تقدیر و مبلغ 30.000.000  ریال به امیرمسعود سهیلی برای فیلم "فیلمرغ" از مشهد اهدا شد و تندیس جشنواره و مبلغ  50.000.000 ریال را محمد اسماعیلی برای فیلم "موج کوتاه" از  تهران از آن خود کرد.

 

جایزه ویژه هیأت داوران

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به حسن خوش‌حالت بازیگر نوجوان فیلم "شهرعسل" از کاشان اهدا شد و همچنین دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به پریا وزیری برای بازی در فیلم "سرلاک" از رفسنجان اختصاص یافت.

 

ب) بخش فیلمنامه

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به رهی اسکندری برای فیلمنامه  «قنات» از  شیراز اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 15.000.000 ریال به عنوان نفر سوم به سیدوحید زارعی برای فیلمنامه «بی بند و باد»  از اصفهان رسید.

دیپلم افتخار و مبلغ 20.000.000 ریال به عنوان نفر دوم به نسیم محمدی‌فارسانی و نسیم سیفی‌پور برای فیلمنامه « ترامپولین» از اصفهان تعلق گرفت.

تندیس جشنواره و مبلغ 25.000.000 ریال به عنوان نفر اول به محسن صادقی‌راد  برای فیلمنامه «آگهی» از بندرعباس اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به عنوان نفر سوم در بخش سینما و ادبیات به علیرضا رنجبر برای فیلمنامه «تلفن» از بم اختصاص یافت.

دیپلم افتخار و مبلغ 20.000.000 ریال به عنوان نفر دوم در بخش سینما و ادبیات به نگین امین‌زاده برای فیلمنامه «نشانی» از شیراز اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ 30.000.000 ریال جایزه نقدی به عنوان نفر اول در بخش سینما و ادبیات، به اشکان چاوشی برای فیلمنامه «سلامون» از کرمانشاه اختصاص یافت.

 

ج) بخش عکس

لوح تقدیر  و مبلغ 15.000.000 ریال به عنوان عکس سوم  به جابر غلامی برای عکس «مرد کار» از اراک اختصاص یافت.

دیپلم افتخار و مبلغ 20.000.000 ریال به عنوان عکس دوم به جعفر مجیدی برای عکس « انسان و طبیعت»  از  اراک رسید.

تندیس جشنواره و مبلغ 25.000.000 ریال به عنوان عکس اول  به حمید سبحانی برای عکس «دست های معلق»  از  مشهد اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به عنوان بهترین استعداد جوان بخش عکس به دانیال رحیمی کاشانی برای عکس «قفس در قفس» از  کاشان تعلق گرفت.

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به امیررضا پورحیدری برای مجموعه عکس «زندگی» از رفسنجان رسید.

تندیس جشنواره و مبلغ 30.000.000 ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس به سیمین محیط برای مجموعه عکس «آن لحظه که روح» از رفسنجان اهدا شد.

      

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان