تعداد بازدید : 193 - تاریخ خبر : شنبه 21 دی 1398 - 10:25  

برگزار کارگاه «کشف بیان شخصی در سینما »در مهاباد

کارگاه آموزشی فیلمسازی به عنوان  «کشف بیان شخصی در سینما »در  انجمن سینمای جوانان مهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد، گفت : کارگاه «کشف بیان شخصی در سینما» ، به روش " آرنه برو" توسط "شیلان سعدی" از فیلمسازان مهابادی به مدت 5 روز در انجمن سینمای جوانان مهاباد برگزار شد.

رحیم بایزیدی افزود : در این کارگاه ، در طول دوره فیلمساز با استفاده از تکنیک‌ها و تمرین جهت یافتن زبان شخصی سینما، با امکاناتی که در اختیار داشتند  جهت رویارویی و با استفاده از رویدادها روزمره ، در به تصویر کشیدن مفاهیم ذهنی خود تلاش کردند و هر کدام به استفاده از امکانات ساده توانستند دنیای ذهنی خود را به تصویر بکشند .

وی همچنین ادامه داد : هنرجویان توانستند در مدت زمان حضور در کلاس و با استفاده از توانمندی‌های خلاقانه به تولید فیلم پرداختند و این آثار تولیدی پس از نمایش با حضور مدرس کارگاه مورد نقد و بررسی قرار گرفتند.

به گفته رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد، شیلان سعدی دانش­ آموخته سینما در مقطع کارشناسی از دانشگاه سورۀ تهران ومدرسه دنیش فیلم دانمارک است وی تا کنون چندین فیلم کوتاه داستانی و مستند را کارگردانی کرده و در جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی جوایزی را کسب نموده  است. شیلان سعدی  در سال 2019 یکی از منتخبین کمپ استعدادهای جشنواره فیلم برلین در آلمان  بود، او در تهران، مهاباد، مریوان چندین دوره این متد را برای علاقه‌مندان برگزار کرده است.

 

 

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان