تعداد بازدید : 219 - تاریخ خبر : دوشنبه 11 آذر 1398 - 10:33  

دیدار مدیر انجمن سینمای جوانان استان زنجان با شهردار زنجان

مدیر انجمن سینمای جوانان استان زنجان طی نشستی با حضور مسئولین انجمن‌های هنری استان زنجان با شهردار زنجان دیدار کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ظهر روز یکشنبه ۱۰ آذرماه در نشستی صمیمانه مدیر انجمن سینمای جوانان استان زنجان، رئیس انجمن موسیقی استان زنجان و مدیر موسسه آزاد تئاتر بهاران به همراه شعبانی رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با شهردار زنجان دیدار کردند.

شهردار زنجان ضمن اشاره بر اهمیت هنر در اعتلای فرهنگ هر شهر به لزوم حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان عرصه‌های مختلف شهر زنجان تاکید کرد.
مسیح‌اله معصومی با بیان این نکته که هنرمندان علاوه بر ایجاد نشاط و شور و امید در جامعه می‌توانند به فرهنگ سازی و اعتلای فرهنگ جامعه در استفاده بهینه از خدمات شهری و زیرساخت‌های مختلفی که برای رفاه مردم در شهر ایجاد شده است کمک نمایند. وی ادامه داد: نیاز جامعه امروزی توجه به جایگاه هنراست و اعتلای هنر می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه پیشگیری کند. یقینا هر جا که نبود، کمبود و گوشه گیر شدن هنرمندان را شاهد هستیم آسیبهای اجتماعی نیز ببشتر رخ می‌نماید.
شهردار زنجان گفت: اگر می‌خواهیم شهری موفق در شاخصه‌های مختلف شهری داشته باشیم باید بتوانیم در تمام زمینه‌های فرهنگی و هنری فعالیت‌های مستمر و هدفمند داشته باشیم.
مسیح‌اله معصومی ادامه داد؛ عقیده من این است که یک مدیر شهری همان‌قدر که باید در حوزه حمل و نقل و زیرساخت‌های مختلف خدمات شهری کار کند لازم است در حوزه فرهنگ و هنر نیز فعالیت داشته باشد چه بسا که حرکت در حوزه فرهنگ و هنر میتواند بر فعالیت‌های دیگر اولویت داشته باشد.
وی با اشاره بر گسترگی وظایف شهرداری علاوه بر ایجاد ساخت و ساز های شهری و حمل و نقل و زیبا سازی شهر و. ادامه داد به بیانی دیگر شهرداری وظیفه شاد کردن مردم، تمیز کردن شهر، آموزش استفاده بهینه از مبلمان شهری، آموزش استفاده بهینه از حمل و نقل شهریکه همگی این‌ها را می‌توانیم با اکران یک فیلم کوتاه یابه صحنه بردن یک نمایش یا برگزاری یک نمایشگاه عکس و به سادگی مفاهیم مورد نظرمان را در معرض دید عموم قرار دهیم بدون اینکه ساعت‌ها سخن بگوییم.
وی با تاکید برحمایت از برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های مختلف هنری بر استمرار حمایت های شهرداری از رویدادهای هنری در رشته‌های مختلف در سطح شهر تاکید کردند.
در پایان مدیر انجمن سینمای جوانان زنجان ضمن تشکر از حمایت‌های بی دریغ شهرداری زنجان و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با ارائه گزارش مصور جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان که در تیرماه سال جاری برگزار شده بود ورود شهرداری و سازمان‌های فرهنگی وابسته به آن را از مهمترین اتفاقات این چندساله اخیر توصیف کرد و افزود: برگزاری جشنواره‌های سینمایی علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای جوانان این شهر می‌تواند انگیزه فیلمسازان و هنرمندان عرصه سینما و نمایش در خلق آثار فاخر بالا ببرد و همچنین جشنواره‌های ملی را زمینه ای برای شناساندن فرهنگ و هنر شهر زنجان در سطح کشور دانستند.

 در پایان این نشست لوح تقدیر و تندیس جشنواره فیلم کوتاه زنجان توسط مدیر انجمن سینمای جوانان استان به شهردار زنجان تقدیم شد.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان