وداع ابدی علی معلم

علی معلم، تهیه‌کننده سینما و مدیر مسؤول نشریه «دنیای تصویر» عصر روز گذشته به دلیل ایست قلبی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش انجمن سینمای جوانان ایران، علی معلم، مدیر مسؤول و سردبیر نشریه «دنیای تصویر»، بنیان‌گذار جشن سینمایی- تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری، برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ سینما دیروز ۲۳ اسفندماه در پی ایست قلبی، درگذشت.

علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد در رشته سینما تحصیل کرد، در دهه شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد؛ وی در سال ۷۱ با تأسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و… به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تأسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود.

دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر یکی دیگر  از عناوین متعدد او به‌شمار می‌رفت. «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات او در مقام تهیه‌کنندگی هستند.

سایت «دنیای تصویر» در اطلاعیه‌ای نوشت:

«خانواده «دنیای تصویر» پدرش را از دست داد؛

سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توأمان شادی و غم؛ ولی هرگز  فکر نمی‌کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم … »

مراسم تشییع پیکر علی معلم، چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ساعت ۹صبح از مقابل خانه سینما۲ واقع در خیابان وصال برگزار می‌شود و سپس در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود هنرمند فقید، جمعه ۲۷ اسفندماه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد جامع شهرک‌غرب برگزار می‌شود.

انجمن سینمای جوانان ایران درگذشت وی را به خانواده‌اش و جامعه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گوید.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *