برترین‌های جشنواره­ منطقه‌ای کاشان معرفی شدند

برترین‌های جشنواره­ منطقه‌ای کاشان معرفی شدند

پنجاه و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه پنجاه و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان شامگاه دوشنبه هفتم اسفندماه با حضور جمعی از مسئولین، مدیران و هنرمندان در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.

براساس این گزارش اسامی نفرات برتر در بخش‌های فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس به شرح زیر است:

                                        

 در بخش پژوهش فیلم مستند از میان  چهار کاندید :

  • ” محمدعلی هاشم پور” برای فیلم ” بیست و شش ” از بابل
  • ” علیرضا دهقان و راحیل صحرایی” برای فیلم ” بی گدار ” از تهران
  • ” فرشاد احمدی دستگردی” برای فیلم ” رودنامه خوانی ” از اصفهان
  • ” محمدهادی اسفندیاری ” برای فیلم ” بایداق ” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به   “علیرضا دهقان و راحیل صحرایی” برای فیلم ” بی گدار ” از تهران اهدا شد.

 در بخش فیلمنامه از میان   ۶  کاندید:

–  ” آرمین ایثاریان” برای فیلم ” شکارچی نهنگ ” از تهران

–  ” علی عسگری و فرنوش صمدی”  برای فیلم ” نگاه ” از  تهران

–   ” عاطفه محرابی” برای فیلم ” #ساعت_چهار” از  تهران

–    ” ابوالفضل کاهانی”  برای فیلم ” بین ما ” از اصفهان

–  ” فردین انصاری نژاد” برای فیلم ” نرمش ” از اصفهان

–  ” حامد اصلانی” برای فیلم ” دریازدگی ” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به ” ابوالفضل کاهانی”  برای فیلم ” بین ما ” از اصفهان تعلق گرفت.

در بخش تصویربرداری از میان  ۴  کاندید :

–  ” هاشم مرادی” برای فیلم ” از حَسَکه با عشق” از  تهران

–  ” حسن ناحی” برای فیلم ” تالسا ” از تهران

–  ” علی حسین زاده ” برای فیلم ” چتر خاکستری” از اصفهان

–  ” ایمان صالحی ” برای فیلم ” مرد و مرگ” از اصفهان

– ” احسان کفاش”  برای فیلم ” اتیکت” از  تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به  “ایمان صالحی” برای فیلم تجربی ” مرد و مرگ “ از اصفهان اهدا شد.

در بخش تدوین  از میان ۵ کاندید :

– ” یلدا جبلی” برای فیلم ” نگاه ” از تهران

– ” سروش محمدزاده”  برای فیلم ” #ساعت_چهار ” از تهران

“حسن کوچکی” برای فیلم ” نرمش ” از اصفهان

– ” سیدمهدی حسینی” برای فیلم ” ارباب ” از تهران

– “رضا پیلگاه ” برای فیلم ” تنیدن در تن” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به  ” سروش محمدزاده ” برای فیلم ” #ساعت _ چهار ”  از تهران اهدا شد.

در بخش صدا از میان ۵  کاندید:

–   “علی کاظمی ” برای صدابرداری فیلم ” وحشی” از اصفهان

– ” محمود خرسند”  برای صداگذاری فیلم ” #ساعت_چهار ” از  تهران

–  ” آرش قاسمی” برای صداگذاری فیلم ” درخت زیتون سعد” از تهران

–  ” احسان افشاریان” برای صداگذاری فیلم ” از حَسَکه با عشق ” از  تهران

–  ” حسن شبانکاره ”  برای صداگذاری فیلم ” تنیدن در تن” از  تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال مشترکاً به “علی کاظمی” برای صدابرداری فیلم ” وحشی ” از اصفهان و “محمود خرسند”  برای صداگذاری فیلم ” #ساعت_چهار” از تهران اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم پویانمایی از میان   ۵  کاندید :

–   ” علی عزیزی” برای فیلم ” پروانگی ” از تهران

–  “سپیده اقبالی ” برای فیلم ” سبز و صورتی ” از تهران

–   ” داریوش اسکویی “برای فیلم ” باربر ” از تهران

–  ” امیرحسین رحیم زاده” برای فیلم ” پالیزار ” از کاشان

تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به “علی عزیزی ” برای فیلم ” پروانگی ” از تهران اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم مستند از میان  ۵  کاندید:

–    ” رضا غلامی مطلق” برای فیلم ” قارشلق ” از بجنورد

–   ” علی خوشدلی” برای فیلم ” چهل و یک” از کاشان

–    ” محمدرضا حافظی” برای فیلم ” راه بی عبور ” از خرم آباد

–    ” سعید شاه حسینی” برای فیلم ” حلبی ساز ” از اراک

–  ” علیرضا دهقان”  برای فیلم ” بی گدار ” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰۰ریال به” محمدرضا حافظی” برای فیلم ” راه بی عبور” از خرم آباد اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم با نگاه تجربی از میان  ۳  کاندید:

–    ” علی گردان “برای فیلم ” هجوم ” از تهران

–   ” بهنام عافیت ” برای فیلم ” خوابگرد” از تهران

–    ” رضا پیلگاه” برای فیلم ” تنیدن در تن ” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به” رضا پیلگاه” برای فیلم ” تنیدن در تن” از تهران اختصاص یافت.

بهترین فیلم بخش ویژه

علی شاهیده به خاطر مجموعه آثار با موضوع تاریخ و فرهنگ شهر کاشان تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال  را از آن خود کرد.

 

در بخش بهترین فیلم داستانی از میان  ۵ کاندید:

–   ” مرتضی خانجانی ” برای فیلم ” بین ما ” از  اصفهان

–   ” فرنوش صمدی” برای فیلم ” نگاه ” از  تهران

–    ” شاهین علیخانپور” برای فیلم ” نرمش ” از  اصفهان

–   ” حامد اصلانی ” برای فیلم ” دریازدگی ” از  تهران

–   ” عاطفه محرابی” برای فیلم ” #ساعت _ چهار” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به ” شاهین علیخانپور” برای فیلم ” نرمش ” از اصفهان اهدا شد.

در بخش تقدیر ویژه هیئت داوران

لوح تقدیر و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران به ” سیاوش فرهادی “ برای فیلم ” دومان “ از بجنورد  اهدا  شد.

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به “شهره موسوی” برای بازی در فیلم “وحشی” از اصفهان اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به “حامد سرامانی و سارا موسوی” برای طراحی صحنه فیلم “بازگشت از نیمه راه” از گرگان اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به  ” محمد طالبی “  برای فیلم داستانی ” زنبوردار “ از کاشان اهدا شد.

 جایزه بزرگ جشنواره

از میان ۶ کاندید:

–   ” آرمین ایثاریان”  برای فیلم ” شکارچی نهنگ” از  تهران

–  ” شاهین علیخانپور” برای فیلم ” نرمش” از  اصفهان

–  “ مرتضی خانجانی ” برای فیلم ” بین ما” از اصفهان

–   ” حامد اصلانی و امیر آرین ” برای فیلم “دریازدگی” از  تهران

–   ” عاطفه محرابی ” برای فیلم ” #ساعت_چهار” از تهران

–   ” پوریا حیدری اوره ” برای فیلم ” نگاه ” از تهران

“مرتضی خانجانی “ برای فیلم “بین ما ” از اصفهان تندیس جشنواره و مبلغ  ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال را از آن خود کرد.

 

بخش فیلمنامه

  • لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به ” امید رشیدی نسب و بهزاد علوی “ برای فیلمنامه “بار هستی” از خرم آباد اهدا شد.
  • لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عباس محمدی گیلوائی برای فیلمنامه ” در حمام نمره ” از تهران تعلق گرفت.
  • لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان نفر سوم به “محمدرضا امین آبادی , امیرحسین شاکری فینی” برای فیلمنامه ” مکان”  از  کاشان اختصاص پیدا کرد.
  • دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان نفر دوم به نسیم سیفی پور، نسیم محمدی فارسانی، مجید شیدا “ برای فیلمنامه “ نارین ” از تهران اهدا شد.
  • تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان نفر اول به ” علی شیرخانی “ برای فیلمنامه ” بهمن کوتاه” از تهران تعلق گرفت.
  • تندیس جشنواره ، مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی به ” بابک نبی زاده “ برای فیلمنامه “زیباترین سرباز زمین” از تهران اهدا شد.
  • تندیس جشنواره ، مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال جایزه نقدی و الویت حمایت از تولید اثر به مبلغ ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان بهترین فیلمنامه بخش ویژه به “جعفر بزمی‌یان” برای فیلمنامه ” گلوله‌ای که به هدف نخورد “ از کاشان تعلق گرفت.

بخش عکس

  • لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به امین دهقان برای عکس ” کویر مرنجاب ” از اصفهان اهدا شد.
  • لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان بهترین استعداد جوان به “محمدامین فنایی”  برای عکس “نگاه”  از  اراک اهدا شد.
  • لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان عکس سوم  به” آرمین امیریان” برای عکس ” مشروط”  از اصفهان تعلق یافت.
  • دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان عکس دوم به “مجید حجتی” برای عکس ” سفره های طلایی” از  اصفهان اختصاص پیدا کرد.
  • تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به عنوان عکس اول به “حسین قربانی مهرزاد” برای عکس ” خرس و پرنده” از تهران تعلق گرفت.
  • لوح تقدیر و مبلغ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان عکس بخش ویژه  به ” محمدرضا دومیری گنجی” برای  مجموعه عکس ” گذری بر جاذبه های شهر کهن ” از تهران اهدا شد.

هیئت داوران در بخش مجموعه، اثری را شایسته دریافت جایزه نیافت.

 

پنجاه‌ و‌نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در سه بخش مسابقه­ فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس، از تاریخ ۴ تا ۷ اسفندماه سال‌‌جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران، شهرداری کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر کاشان برگزار شد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =